Schody samonośne – modernistyczne rozwiązanie

Schody samonośne – modernistyczne rozwiązanie
Od lat realizujemy zamówienia naszych klientów z uwzględnieniem ich potrzeb oraz upodobań. Największą popularnością cieszą się schody samonośne, przede wszystkim dlatego, że wyróżniają się swoim ponadczasowym wyglądem, funkcjonalnością oraz atrakcyjną ceną. Dzięki lekkiej konstrukcji są coraz częściej wybierane do nowoczesnych domów jednorodzinnych. W tej kategorii można wyodrębnić kilka ich rodzajów: schody dywanowe, ażurowe i policzkowe. Dzięki takiej różnorodności każdy projekt będzie niepowtarzalny i efektowny.

Drewniane schody na wymiar
Wysokiej jakości drewno wykorzystywane do ich wykonania świetnie wygląda w każdym wnętrzu. Schody na wymiar z łatwością można połączyć ze stalowymi, szklanymi czy innymi balustradami. We wszystkich wydaniach będą prezentować się niezwykle efektownie. Ponadto są to spersonalizowane schody na wymiar, więc zostaną idealnie dopasowane do danej przestrzeni. Projekt będzie zgodny z wizją klienta.

Ażurowe i dywanowe schody samonośne
Klienci decydują się na różne warianty. Niemniej jednak schody samonośne są najczęściej montowanymi schodami wolnostojącymi. W dzisiejszych czasach okazują się solidnym i jednym z tańszych rozwiązań. Drewniane schody dywanowe kosztują niewiele więcej od schodów betonowych. Ogromnym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się modele jesionowe. Charakteryzują się dużą twardością, odpornością na wilgoć i elegancką, ciepłą barwą. Również schody dębowe są znane ze swojej niezwykłej trwałości, piękna i wytrzymałości.

Schody samonośne a betonowe
Schody betonowe należy zaplanować jeszcze przed budową domu, gdyż łączą się z jego konstrukcją, a ich montaż wymaga odpowiedniego przygotowania i czasu. Schody samonośne z kolei dają większą swobodę w zakresie formy i lokalizacji. Ich budowa i wygląd mogą być bardzo różnorodne. Są one montowane na deskach policzkowych. W skład schodów samonośnych wchodzą: stopnie (opcjonalnie podstopnie), policzki, słupy do balustrady, balustrada oraz zabudowa stropu. Mogą być też zabudowane od dołu, chowając zejście do piwnicy. Poniżej znajdują się nasze przykładowe realizacje. Wszystkich zainteresowanych wykonaniem schodów dywanowych zachęcamy do kontaktu. Działamy na terenie Dzierżoniowa, Nysy, Świdnicy i innych okolicznych miast.

Potrzebujesz schodów samonośnych?

Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny